Sedam teških krađa tijekom vikenda

U Strahonincu u Čakovečkoj ulici, sa 17. na 18. svibnja nepoznati počinitelj provalio je u prostorije nogometnog kluba. Počinitelj je podesnim predmetom nasilno otvorio ulazna vrata, a zatim je sa šanka otuđio veću količinu žestokog alkoholnog pića i razne sokove.  

Foto: Ilustracija

U Strahonincu u Čakovečkoj ulici, sa 17. na 18. svibnja nepoznati počinitelj provalio je u prostorije nogometnog kluba. Počinitelj je podesnim predmetom nasilno otvorio ulazna vrata, a zatim je sa šanka otuđio veću količinu žestokog alkoholnog pića i razne sokove. Materijalna šteta procjenjuje se na nekoliko tisuća kuna, a protiv nepoznatog počinitelja slijedi podnošenje kaznene prijave Općinskom državnom odvjetništvu u Čakovcu.

 

U Držimurcu, sa 17. na 18. svibnja u vremenu od 22 do 6.40 nepoznati počinitelj provalio je u peradarnik za tov pilića vlasništvo obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva u vlasništvu 57-godišnjeg muškarca iz Držimurca. Počinitelj ili više njih savinuo je zaštitnu metalnu mrežu na prozoru, a zatim je izbio metalnu šipku iz ležišta prozora peradarnika kroz koji je ušao u unutrašnjost. Nakon što je ušao u peradarnik otvorio je stražnja ulazna vrata kroz koja je otuđio oko 200 komada tovljenih pilića težine oko 2 kilograma vlasništvo poduzeća iz Čakovca. Materijalna šteta procjenjuje se na nekoliko tisuća kuna, a protiv nepoznatog počinitelja slijedi podnošenje kaznene prijave Općinskom državnom odvjetništvu u Čakovcu.

U Pribislavcu u Ulici bana Josipa Jelačića 19. svibnja u 4.33 sati nepoznati počinitelj provalio je u trgovinu poduzeća iz Čakovca. Počinitelj je povlačenjem nasilno otvorio vrata na trgovini, a zatim je u unutrašnjosti iz registar kase otuđio manju količinu domaćeg novca i oko 20 kutija cigareta "YORK". Materijalna šteta procjenjuje se na nekoliko stotina kuna, a protiv nepoznatog počinitelja slijedi podnošenje kaznene prijave Općinskom državnom odvjetništvu u Čakovcu.

U Čakovcu u Ulici Vladimira Nazora u vremenu od 1. do 19. svibnja nepoznati počinitelj provalio je u obiteljsku kuću 82-godišnje žene iz Zagreba. Počinitelj se preko cijevi oluka popeo do prozora kojeg je nasilno otvorio potiskivanjem, a zatim iz kuće otuđio 3 slavine, dio protočnog bojlera, 2 pehara i mesingane posude za vage. Materijalna šteta procjenjuje se na nekoliko desetaka tisuća kuna, a protiv nepoznatog počinitelja slijedi podnošenje kaznene prijave Općinskom državnom odvjetništvu u Čakovcu.

U Ivanovcu u Industrijskoj zoni sa 18. na 19. svibnja nepoznati počinitelj počinio je tešku krađu iz skladišta privatnog poduzeća iz Ivanovca. Počinitelj je podesnim alatom izrezao rupu na metalno j ogradi, a zatim iz prostora skladišta otuđio oko 200 komada metalnih podupirača. Materijalna šteta procjenjuje se na nekoliko tisuća kuna, a protiv nepoznatog počinitelja slijedi podnošenje kaznene prijave Općinskom državnom odvjetništvu u Čakovcu.

Nedaleko mjesta Palinovec u polju zvanom "Voščak" u vremenskom razdoblju od 7. do 19. svibnja nepoznati počinitelj ili više njih, provalio je u vikend kuću u vlasništvu 29-godišnjaka iz Palinovca. Počinitelj je fizičkom snagom nasilno potiskivanjem otvorio ulazna vrata, a zatim je iz unutrašnjosti otuđio kombinirani štednjak, komplet pribora za jelo, posteljinu, te dječju stolicu za hranjenje (hranilicu). Materijalna šteta procjenjuje se na nekoliko tisuća kuna, a protiv nepoznatog počinitelja slijedi podnošenje kaznene prijave Općinskom državnom odvjetništvu u Čakovcu.

U Murskom Središću u Frankopanskoj ulici u vremenu od 26. travnja do 20. svibnja nepoznati počinitelj provalio je u kuću 46-godišnjeg muškarca. Počinitelj je nasilno potiskivanjem otvorio prozor, te je iz spavaće sobe otuđio metalnu kasu u kojoj su se nalazili razni zlatni nakit, mobilni telefon i razni dokumenti. Materijalna šteta procjenjuje se na nekoliko tisuća kuna, a protiv nepoznatog počinitelja slijedi podnošenje kaznene prijave Općinskom državnom odvjetništvu u Čakovcu.



Stranica