Foto: Ilustracija
Na području Policijske uprave međimurske evidentirana su dva kaznena djela krađe:
Između 16. i 18. siječnja u Donjem Kraljevcu, Murskoj ulici, nepoznati počinitelj iz parkiranog nezaključanog osobnog automobila, ukrao je tablet, vrijednosti nekoliko tisuća kuna.
Protiv počinitelja podnijet će se kaznena prijava nadležnom državnom odvjetniku.
U subotu, 16. siječnja između 19 i 23 sata u Dragoslavec Bregu, nepoznati je počinitelj u dvorištu obiteljske kuće ušao u nezaključanu garažu, te potom iz također nezaključanog osobnog automobila ukrao novčanik u kojem su se nalazili osobni dokumenti, novac i bankovne kartice. Nakon toga počinitelj je na bankomatu uz pomoć jedne od ukradenih kartica i pripadajućeg PIN broja podigao nekoliko tisuća kuna.
Ukupna materijalna šteta procjenjuje se na više tisuća kuna, a protiv počinitelja podnijet će se kaznena prijava nadležnom državnom odvjetniku.
Kako bi se spriječile provale u vozila i krađe iz vozila, nisu uvijek potrebna značajna novčana ulaganja, već samo promjena ponašanja i navika, tako da se ne privlači pažnja počinitelja te da se na njega ne djeluje poticajno.
POVEĆAJMO SAMOZAŠTITNO PONAŠANJE. KAKO?
NE OSTAVLJAJTE STVARI U VOZILU, SVE ŠTO JE VIDLJIVO MAMAC JE ZA PROVALNIKA!
Ujedno, upozoravamo građane da nikako uz bankovne kartice ne drže i pripadajuće PIN brojeve jer time uvelike olakšavaju počinitelju kaznenog stjecanje dodatne imovinske koristi podizanjem gotovine na bankomatu ili plaćanjem robe u trgovini.