- Objavljeno: 07.10.2013.
Dovršeno kriminalističko istraživanje-otkriveni počinitelji više teških krađa
Policijski službenici Policijske uprave međimurske dovršili su kriminalističko istraživanje nad jednim 18-godišnjakom iz Piškorovca i 4-ero djece sa područja Međimurske županije i razriješili 8 teških krađa.
Foto: ilustracija
Policijski službenici Policijske uprave međimurske dovršili su kriminalističko istraživanje nad jednim 18-godišnjakom iz Piškorovca i 4-ero djece sa područja Međimurske županije i razriješili 8 teških krađa.
Dovršenim se kriminalističkim istraživanjem sumnja da je tešku krađu iz kuće u Murskoj ulici u Goričanu, 8. svibnja 2013. godine počinilo dijete sa područja Međimurske županije. On je provalio u kuću i ukrao ručne satove i razni nakit, te vlasnicu oštetio za više od 100.000,00 kuna.
Isti je počinitelj 8. lipnja ove godine u Donjoj ulici u Goričanu provalio u kuću vlasništvo ženske osobe iz Republike Slovenije i ispreturao stvari, ali nije ništa ukrao.
U razdoblju od 19. do 25. lipnja ove godine u Glavnoj ulici u Hodošanu on je provalio u obiteljsku kuću i ukrao dva ručna sata, te vlasnicu oštetio za nekoliko tisuća kuna.
U vremenu od 24. rujna u 15,30 do 25. rujna u 18,30 sati u Glavnoj ulici u Domašincu također je provalio u obiteljsku kuću i ukrao fotoaparat i dalekozor, oštetivši vlasnika za nekoliko tisuća kuna.
Nadalje je utvrđeno da su 18-godišnjak i dijete sa područja Međimurske županije u razdoblju od 16. do 18. lipnja, te 8. do 11. rujna ove godine u dva navrata provalili u obiteljsku kuću u Turčišću, vlasništvo ženske osobe iz Zagreba, gdje su svaki puta ispreturali stvari, ali nisu ništa ukrali.
Dana 19. rujna ove godine, u vremenu od 12 do 20 sati, isti 18-godišnjak je zajedno sa djetetom sa područja Međimurske županije provalio u obiteljsku kuću u Turčišću, odakle su ukrali nakit i vlasnicu oštetili za nekoliko tisuća kuna.
Dvoje djece sa područja Međimurske županije su dana 14. rujna ove godine provalili u obiteljsku kuću u Turčišću, gdje su iz spavače sobe ukrali strani novac, a iz ormara u hodniku tri lovačke patrone, oštetivši vlasnika za više tisuća kuna.