Zabilježene tri teške krađe

Slika Fotografije/Opcenite fotografije/Kradja/provala_vrata5.jpg

Na području Policijske uprave međimurske evidentirana su tri kaznena djela "teške krađe":

Foto: Ilustracija

Na području Policijske uprave međimurske evidentirana su tri kaznena djela "teške krađe":

U petak, 18. srpnja u ponoć, policijski službenici zaprimili su dojavu da se u Čakovcu, u Ulici Ruđera Boškovića u trgovini uključio alarm. Dolaskom na mjesto dojave, u trgovini su zatekli nepoznatog muškarca kojeg su uhitili. Kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da se radi o 34-godišnjaku iz Mačkovca koji je provalio u trgovinu vlasništvo poduzeća iz Jalkovca. Protiv njega je podnijeta kaznena prijava Općinskom državnom odvjetniku u Čakovcu, te je u subotu, 19. srpnja predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave međimurske, a potom doveden  Županijskom državnom odvjetniku u Varaždinu gdje je saslušan, te mu je  sudac istrage odredio istražni zatvor u trajanju do mjesec dana.

U petak, 18. srpnja u vremenu od 6 do 15 sati u Okruglom Vrhu, nepoznati počinitelj provalio je u obiteljsku kuću, gdje je ispremetao stvari te ukrao prijenosno računalo, razni nakit i novac. Materijalna šteta se procjenjuje na nekoliko tisuća kuna, a protiv počinitelja će se podnijeti kaznena prijava Općinskom državnom odvjetniku u Čakovcu.

U razdoblju od 16. do 19. srpnja, u poljskom predjelu zvanom „Drabušica“ u blizini mjesta Donji Kraljevec, nepoznati počinitelj provalio je u vikend kuću vlasništvo muškarca iz Donjeg Kraljevca i ukrao motorni trimer. Materijalna se šteta procjenjuje na nekoliko tisuća kuna, a protiv počinitelja će se podnijeti  kaznena prijava Općinskom državnom odvjetniku u Čakovcu.



Stranica