- Objavljeno: 02.11.2009.
Nedozvoljeno posjedovanje oružja i eksplozivnih tvari
Izvršenom kriminalističkom obradom nad muškom osobom rođenom 1979. godine iz Pušćina, utvrđeno je da je isti od nepoznate osobe u Varaždinu kupio automatsku pušku M-70 B1, cal. 7,62, sa "rapom" u kojem su se nalazila četiri spremnika za streljivo i tromblonski nastavak, dok je pripadajuće streljivo nabavio naknadno te je isto neovlašteno držao u vikend kući u šumskom predjelu "Donji omeki" kraj naselja Gornji Kuršanec.
Izvršenom kriminalističkom obradom nad muškom osobom rođenom 1979. godine iz Pušćina, utvrđeno je da je isti od nepoznate osobe u Varaždinu kupio automatsku pušku M-70 B1, cal. 7,62, sa "rapom" u kojem su se nalazila četiri spremnika za streljivo i tromblonski nastavak, dok je pripadajuće streljivo nabavio naknadno te je isto neovlašteno držao u vikend kući u šumskom predjelu "Donji omeki" kraj naselja Gornji Kuršanec. Automatska puška, rap i 101 komad pripadajućeg streljiva su od istog oduzeti.
Protiv počinitelja slijedi podnošenje kaznene prijave ODO-u u Čakovcu i optužnog prijedloga Prekršajnom sudu Čakovec.
Policijska uprava međimurska zaprimila je 31. listopada u 4.38 sati dojavu da su u ugostiteljski objekta "Guru" u Čakovcu ušle muške osobe sa oružjem.
Provedenim policijskim istraživanjima utvrđeno je da je u Čakovcu, Dr. Ivana Novaka, u ugostiteljskom objektu "Guru", 31. listopada oko 4.30 sati, muška osoba rođena 1984. godine iz Svetog Đurđa, neovlašteno držao i nosio vatreno oružje marke "Crvena zastava", call 9 mm te pripadajući spremnik sa devet komada streljiva call 9 mm, koji je bio vidljiv gostima lokala.
Navedeni pištolj je od rečenog oduzet, te slijedi podnošenje optužnog prijedloga Prekršajnom sudu.